TARİHÇE

Modern mobilyanın öncü markası Fuga Mobilya, kalite ve çevre politikası, insana ve doğaya saygılı üretim anlayışı ile 25 yıldır sektörde yer almaktadır.

Fuga Mobilya 1991 yılında kurulan Artek Mobilya’nın tescilli markasıdır.  Yüzde yüz Türk sermayesiyle, tamamı Türkiye’de  üretilmektedir. 25 yıldır kendini reformlara adayan Fuga Mobilya, sektöre yön vermeye devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana sadece modern mobilya üreterek, aşırı gösterişten uzak, müşterilerinin ihtiyacı olanı, üst sınıf tasarımlarıyla yansıtan politikalar izlemiştir.  Tasarımlarının yanında, araştırma ve inovasyon alanlarında da büyük yatırımlara imza atmıştır. Fuga Mobilya’nın başarısını, tutarlı tasarım, çağdaş ve estetik unsurlar oluşturmaktadır.

Her yıl koleksiyonlara eklenen yaklaşık 50 yeni tasarım ile, ürün yelpazesini genişletmektedir. Son yıllarda başlattığı “doğala dönüş” mottosuyla tasarlanan ve hayata geçirilen doğal ürünler sunmaktadır. Özellikle Loft, Lav ve Zero Serilerinde kullanılan doğal mermer, masif ceviz evlerde doğanın ahengini ve rengini yansıtmaktadır.

Son yıllarda Dünya’nın bir çok yerinde katıldığı fuarlarla adını uluslararası platforma taşıyan Fuga Mobilya, büyüyerek ve gelişerek ilerlemeye devam etmektedir.

Fuga Mobilya, ihracatta da mobilya sektörünün önemli firmalarındandır. 5 kıtaya ihracata devam ederken, her türlü güçlü ve büyük projeye imzasını atmaktadır. Bunun yanısıra 2 tanesi Libya Tripoli’de olmak üzere, Azerbaycan Bakü, Kuzey Irak Süleymaniye, KKTC Lefkoşa, Çin Hangzhou, Hindistan New Delhi mağazaları ile perakende satışta da iddialıdır.

Türkiye’de, başta 3 İstanbul mağazası olmak üzere, 2 tane Ankara’da, birer de İzmir, Gaziantep ve Samsun’da mağazaları vardır. Yakın zamanda İstanbul Avrupa yakasında bir mağaza daha hizmete girecektir.

Daha kaliteli ürün ve daha kaliteli hizmet için teknoloji ve ekipmandan daha değerli olanın “İnsan” olduğunu biliyor ve “Önce İnsan” mottosuyla insana ve insan sağlığına saygıyı çalışma stratejimizin temel ilkesi olarak belirliyoruz.

Üretim El

ÖDÜLLER

İSMOB – Yemek Odası Kategorisi Üçüncülük Ödülü
2015 (Loft Yemek Odası)
İSMOB – MOBSAD En İyi Modern Yatak Odası
2015 (Pera Yatak Odası)
İSMOB – Mobsad En İyi Aksesuar
2015 (Gent Sehpa Grubu)
İSMOB – Yemek Odası Kategorisi Üçüncülük Ödülü
2014 (68 Yemek Odası)
İSMOB – Mobsad En İyi Aksesuar
2014 (Poem Paravan)
İSMOB – Mobsad En İyi Modern Oturma Odası
2014 (Gaudi Koltuk Takımı – Bach TV Ünitesi)
İMOB – En İyi Yatak Odası
2013 (Lir Yatak Odası)
İMOB – En İyi Stand Tasarımı
2012

KATILIMLAR

İMOB/İSMOB – İstanbul
2008 – 2017 (Arası her yıl)
CIFF Furniture Fair – Shangai
2015 & 2016
CIFF Furniture Fair – Guanghzou
2016
Dubai Index – BAE
2016
High Point – ABD
2016

SERTİFİKALAR

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi

Fuga

GENEL MERKEZ